Sema Güral Sürmeli’den “Kelebek Çocuklara” Tam Destek

Kelebek Çocuklar

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli önderliğinde düzenlenen,cemiyet ve iş dünyasından birçok ismin katıldığı ‘‘Kelebek Çocuklar’’ yararına düzenlenen gecede 889 bin 500 TL toplandı.

Kelebek Çocuklar
Sema Güral Sürmeli

KELEBEK ÇOCUKLAR için 23 Şubat Cuma akşamı Çırağan Sarayı’nda özel bir gece düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gülsüm Güral, Hediye Güral Gür, Gülden Güral, Yelda Güral, Onur Sürmeli ve cemiyet ile iş dünyasından birçok ismin katıldığı geceye, Sema Güral Sürmeli büyük destek verdi.

‘Bir Resim Yap’ projesi kapsamında  tanınmış isimler, ‘Kelebek Hastalığı’ olarak bilinen ‘Epidermolysis Bullosa’ hastası çocuklara destek oldular. Gecenin gelirinin tamamı Başkanlığını Fulden Uras’ın yaptığı Hayaller Gerçek Olsa Derneği’ne bağışlandığı müzayedede, ünlü isimlerin yaptıkları eserler açık artırmayla satıldı. Gülsüm Güral, Nilüfer Bulut, Pelin Akın, Ajda Pekkan, Monik İpekel, Arzu Sabancı, Sibel Vatandost, Dursun Özbek, Çiğdem Kurt, Özcan Ata, Ayşe Cevahir, Berrin Güzeliş, Bülent Serttaş’ın da aralarında bulunduğu isimler, ‘Kelebek Çocuklar’ için ellerine fırçayı aldılar.

Geceye büyük destek sağlayan diğer iki isim de Onur Sürmeli ve Ayşe Cevahir oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı tabloyu Onur Sürmeli ve Ayşe Cevahir 500 bin TL ödeyerek aldı. Toplam 889 bin 500 TL toplanan gecede Esra Oflaz Güvenkaya, ‘Kelebek Çocuk’ Rabia Karakurt’un yaptığı tabloyu, 60 bin TL’ye satın aldı ve bu gelir tamamen Rabia Karakurt’a bağışlandı. Muazzez Ersoy’un hiçbir ücret almadan sahne aldığı gecede, Sema Güral Sürmeli, nostalji kraliçesi olarak bilinen Muazzez Ersoy’a özel olarak tasarladığı, swarovskilerle kaplı porselen tacı sanatçıya armağan etti.