Bitmeyen İlham

Enerjisini hazırladığı koleksiyonlarına ve özel çalışmalarına taşıyan, başarılı ve genç modacı Gamze Saraçoğlu, ekibiyle kurduğu güçlü bağları, Nişantaşı’ndaki ofis, atölye ve showroom konseptindeki çalışma mekanına yansıtmış. Saraçoğlu geçtiğimiz ay markasının 10. yılını bir haute couture defilesiyle kutladı.

gamze-saracoglu-1Gamze Saraçoğlu’nun 2011 yılında taşındığı, dekorasyonu Studio Punto – İsmail Öklügil ve ekibi tarafından gerçekleştirilen daire, Nişantaşı’nın tarihi binalarından birinde yer alıyor. Saraçoğlu’ndan ofisi, çalışmaları ve markasının 10 yılını kutladığı özel haute couture defilesi hakkında bilgiler aldık.

Atölyenizin, ofis ve showroom’unuzun bir arada olduğu dairenin dekorasyonunu gerçekleştiren ‘Studio Punto’ ile nasıl bir araya geldiniz?

Buraya taşınmadan önceki, yine Nişantaşı’ndaki eski yerimin dekorasyonunu da ‘Studio Punto’  yapmıştı. Orası yıkılıp biz 2011 yılında Nişantaşı’ndaki bu tarihi binaya geldiğimizde, yeni  adresimizin dekorasyonunu yine İsmail Öklügil ve ekibinin gerçekleştirmesini istedim.

Daireyi teslim aldığınızda burası nasıldı, ne tip değişiklikler yaptınız?

Daireyi teslim aldığımızda tertemiz olmasına rağmen biz kendi kimliğimize, ‘Gamze Saraçoğlu’ markasına uygun anlamda değişiklikler yaptık. Özellikle atölyenin de burada olmasını ve yaşanan üretim sirkülasyonunu seviyorum.