BC Vision Motorsport Liderliğini Koruyor

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın Ralli Pilotu olduğu BC Vision Motorsport takımı, 19-21 Mayıs‘ta yapılan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı ve aynı zamanda ERT’nin bir ayağı olan Bulgaristan Rallisi’nde liderliğini korurken, 01-02 Temmuz ‘da Çanakkale’de yapılan Rally Troia’da büyük ve önemli bir başarıya imza atarak değerli puanlar kazandı.

22-23 Temmuz ‘da yapılan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı  42.Yeşil Bursa Rallisi’ndeyse hem Pilotlar hem de takımlar şampiyonasındaki liderliğini korudu. Bu sene ilk kez Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında yer alan ve toplam etap  km’si 483 km olan asfalt zeminli Bulgaristan Rallisi’nde yarışan ekipler 1.2 katsayı ile puan aldılar.

Bulgaristan Rallisi, Çanakkale Rally Troia ve 42. Yeşil Bursa Ralisi’nde Mıtsubishi Evo 9 ile yarışan Erkan Güral/ Burak Koçoğlu ikilisi Bulgaristan’da Genel Klansman 22.si, Çanakkale’de Genel Klansman 19.’luğu, 42. Yeşil Bursa Rallisi’nde Genel Klansman 11.’liği ile zorlu yarışları tamamlama başarısı gösterdiler.

Ralli yapmayı çok seven ve bu spora üniversite yıllarında başlayan iş adamı Erkan Güral, şu anda Türkiye Ralli Şampiyonası Grup N kategorisinde dördüncü sırada yer alıyor.