Akdenizin Sonsuz Maviliğinde

Antik dünyanın parfüm üretim merkezi Phaselis, muhteşem koyları ve yemyeşil doğasıyla huzura çağırıyor.

“Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir.” Atatürk’ün bu cümlesini okumakla bu bölgeyi keşfetme dürtüsü bizde başladı. Öncelikle, yaylalarını adım adım gezdik. Derelerini, tepelerini ve adımlarımızın bizi götürebileceği her metre karesini dolaştık. Kulaktan kulağa efsanesi bize ulaşan, bölgenin kadim halkı Luwi’ler tarafından ölümsüzlük suyunun çıktığı alana inşa edilmiş “Adrawana Tapınağını” aramaya karar verdik.

Bu arayışımız, bizi Göynük Kanyonu ve çevresine götürdü. Bölgeyi karış karış gezmemize rağmen tapınağın izlerine rastlayamadık. Başımızı kaldırıp ulu ağaçların ve şırıl şırıl akan derelerin arasında olduğumuzu fark ettiğimizde bölgenin her köşesinin farklı bir deneyim sunan, huzur veren gerçek bir tapınak olduğunu anladık. Bir oh çekip, sırtımızı Bey Dağları’na yaslayıp, yeryüzü cennetinin tadını doya doya çıkarmaya koyulduk.

Bey Dağları’nın sarp kayalıkları geçit vermez görünse de, mağaraları tarih öncesinde insanlığın ilk yuvası olmuştur. Binlerce yıldır zengin bitki örtüsü ile içinde yaşayan tüm canlılara hayat vermiştir. Bölgede dikkatli gözler için başka hiçbir yerde göremeyecekleri endemik kelebekler ve çiçekler de gizlidir. Bu çeşitliliği en iyi bilen ve yaşatan Yörükler, Bey Dağları’nın son sakinleridir.

Bey Dağları’nın yeşil yamaçlarından Akdeniz’in bizi çağırdığını duyduk. Ayrılmak zor olsa da kıyıya indik. Kıyıda bizi antik dünyanın parfüm üretim merkezi Phaselis karşıladı. Antik kentin sokaklarında bugün gezerken parfüm kokusu alamasak da çamların ve denizin kokusu başımızı döndürmeye yetti. Üç limanlı kentin kıyısında oturunca uzak denizlere açılan Phaselisli denizcilerin, ufuktan bize doğru çıkıp geleceklerini hayal ettik. Tiyatronun basamaklarında, Büyük İskender’i altın taçla karşılayan halkın coşkusunu hissettik.

Bu arada, güneş yavaş yavaş yerini aya bırakıyordu. Yorulmuştuk fakat hala etrafta görmeyi çok istediğimiz birçok antik kent, yürümeye doyamadığımız doğa harikası onlarca parkur vardı. Bir sonraki günde yeni yerler keşfetmek için enerjimizi yenilemek üzere NG Phaselis Otel’de günü sonlandırdık.

NG Phaselis Bay’de her anı, anıya dönüşen bir tatil deneyimi…

El değmemiş yeşillikler içerisindeki konumu, kişiye özel hizmetleri, rüya gibi koyları ve çok daha fazlası ile misafirlerine eşsiz bir tatil yaşatıyor. NG Phaselis Bay, güler yüzlü ve enerjik ekibiyle modern gezginlerin yeni vazgeçilmezi…

Konaklama sektöründe önemli bir role sahip olan NG Hotels zinciri, kurulduğu günden bugüne misafirlerine sunduğu eşsiz hizmet ve ayrıcalıklarla dikkat çekiyor. Mimarisi ve huzur veren atmosferiyle öne çıkan tesisler, yüksek standartlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

“See, Feel, Love” (Tanı, Hisset, Sev) sloganıyla NG Phaselis Bay, hayatınıza değer katacak ayrıcalıklar sunarak tatilinizi benzersiz şekilde geçireceğiniz bir “Lifestyle Resort”olarak tasarlandı. Mis gibi havanın, büyüleyici manzaralara açılan koyların, incecik kumların ve yemyeşil ormanın kusursuz bir kombini olan NG Phaselis Bay’de siz de her yeni güne deniz kokusu ve tertemiz orman havasıyla başlayabilirsiniz.