NG Kütahya Seramik, Yenilikçi Koleksiyonlarıyla Unicera’daydı

NG Kütahya Seramik, seramik sektörünün dünyadaki en büyük fuarlarından biri olan Unicera İstanbul Fuarı’nda geliştirdiği yenilikçi koleksiyonlarıyla fark yarattı. Stant tasarımıyla da davetlilerden tam not alan NG Kütahya Seramik, ziyaretçilere seramiğin kullanıldığı farklı alanlarla ilgili bilgiler de verdi.

Türkiye’de ‘‘Red Dot Design Award Best of the Best’’ ödülüne layık görülen tek seramik markası NG Kütahya Seramik, farklı dokular, renkler ve boyutlara sahip zengin koleksiyonlarıyla bu sene de Unicera’da seramikte en yeni trendleri belirledi. Bugüne kadar üretimi denenmemiş renk alternatiflerini bu yıl ürünlerine yansıtan marka, yaşam alanlarına getirdiği yeni yaklaşımları, fuar sırasında gözler önüne serdi. NG Kütahya Seramik, dünyanın farklı bölgelerinde yer alan nadir ve değerli taşlardan ilham alarak geliştirdiği Bookmatch koleksiyonuna eklediği yeni tasarımları ile dikkatleri üzerine çekti.

NG Kütahya Seramik standı tasarımındaki detaylarla da ön plana çıktı. Stant alanında yer alan küp şeklindeki özel dekorlar, oturma ve bistro alanlarına sıra dışı bir görünüm kazandırdı. Birbirine çok yakışan gri ve vizon renk tonlarının hâkim olduğu stantta, bu renklere uyum sağlayan enerjisi yüksek terracota ile yeşilin tonları da eşlik etti. Fuarda seramiğin farklı kullanım alanlarına örnekler sunan marka, otel konseptlerine özel tasarladığı yatak başları, dresuar, dolap kapak ve kulplarını sergiledi. Peyzaj ile seramiğin uyumunun yanı sıra, kullanılan pastel tonlar, 120×240 cm ebadındaki UV dekorlar NG Kütahya Seramik standını ziyaret eden davetlilerden büyük beğeni topladı. Stantta ayrıca seramiğin farklı hangi alanlarda nasıl kullanılacağı konusunda davetlilere bilgiler verildi. Seramikle yapılan giyinme odalarının dolap kapakları, özel kesim lavabolar, mono blok ve Hilton tipi tezgahlar, dresuarlar ve kulp gibi detaylar en çok ilgi çeken ürünler arasında yerini aldı. Türkiye’yi, dünyanın farklı noktalarındaki mağazalarıyla temsil eden NG Kütahya Seramik, yurt dışından gelen misafirlerini Unicera’da ağırlarken sektör temsilcileriyle de birebir görüşerek yurt dışı ağına yeni ülkeler ekledi ve portföyünü zenginleştirdi.

Unicera’da “Bookmatch” Rüzgârı

Bookmatch koleksiyonuna yeni tasarımlar ekleyen NG Kütahya Seramik, birbirini uyum içinde takip eden kreatif desenler ile mekânlara hareketlilik ve sıra dışı bir şıklık kazandırıyor. Bookmatch koleksiyonunun en iddialı tasarımlarından biri olan 120×240 cm ebatlara sahip Savana, siyah ile beyazın muhteşem dansını sunuyor. Bookmatch serisinin altında dingin ve huzur veren renklerden oluşan ve antik çağlardan günümüze kadar uzanan turkuaz taşını simgeleyen “Firuze”, 120×240 cm ebadıyla fark yaratan “Azura”, mavi, yeşil, turuncu ve sarının karışımı olan doğal kristal “Labradorit’’, parlak ve canlı mermer dokusuyla ilgi çeken “Patagonya” özgün tasarımlarıyla “Fusion” ve “Mirage” ürünleri davetlilerden tam not aldı. NG Kütahya Seramik’in standında ayrıca ultraviyole baskı tekniğiyle üretilen 120×240 cm ebadındaki “UV Dekorlar” fotoğraf kalitesindeki görünümleriyle fuarda boy gösterdi.