Müziğin Cam Hali

Beste, albüm, film ve dizi müziklerinin yanında belgesel projesine de imza atan Demir Demirkan’ı yeni single albümü ‘Günahı Boynuma’ ve cam sanatı belgeseli ‘The Glass’ ile takip etmeye devam ediyoruz.

demir-demirkanYORUMCULUK, ŞARKI YAZARLIĞI, gitaristliğinin yanı sıra prodüktörlük, film ve dizi müzikleriyle orkestral kompozisyonlara da imza atan Türk Rock müziğinin sevilen ismi, başarılı müzisyen Demir Demirkan’dan, cam sanatının heyecanlı sürecini müzikle harmanlayarak gözler önüne sermeyi hedeflediği ‘The Glass’ belgeseli ve hayranlarıyla buluşturmaya hazırlandığı yeni single albümü ‘Günahı Boynuma’ hakkında bilgiler aldık.

Yeni single albümünüz ‘Günahı Boynuma’ hakkında bilgi verir misiniz?

‘Günahı Boynuma,’ geçtiğimiz yaz Bodrum’da yazdığım bir şarkı. Söz, müzik ve düzenlemesini Bodrum’da bitirip kayıt ve prodüksiyonunu İstanbul’da Ozan Yılmaz ile birlikte yaptık. Eylül 11’de çıkması planlanmıştı ve şu an iTunes, Spotify, TTney Müzik, Turkcell Müzik gibi tüm dijital platformlarda yayında. Ayrıca CD olarak da sadece internet’ten sipariş verilebilecek ve konserlerimde dinlenebilecek.

Bu albümünüzü öncekilerden ayıran neydi?

Bu şarkı uzun zamandır yapmadığım bir tarzda aslında. Bir önceki albümümde de tamamen farklı, daha akustik bir tarz uygulamıştım ama açıkçası beni güç olarak kesmedi ve daha güçlü, sert ve geniş bir sound istedim. ‘Günahı Boynuma’ elektronik, senfonik, etnik ve hard Rock öğeleri içeriyor. Konu olarak açıklamam gerekirse, zaten ben yaşadıklarımı şarkılara yüklüyorum. Dolayısıyla ‘şarkıyı dinleyin’ demekle yetineceğim. Bir önceki albümüme kıyasla daha tavırlı bir şarkı ‘Günahı Boynuma’.