Kütahya Porselen Tusid Fuarı’nda Trendleri Belirledi

Otel, restoran, gastronomi ve mutfak ekipmanları alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri olan Hostech by TUSİD, “24.Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı”, 8 – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı. Kütahya Porselen, en yeni ve ödüllü tasarımlarını ziyaretçilerle buluştururken gastronomi buluşmalarına da ev sahipliği yaptı.

Ödüllü tasarımlar ziyaretçilerle buluştu

Hostech by TUSİD, 24.Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’ı 8-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. Horeca sektörünü tek çatı altında buluşturan fuarda yerini alan Kütahya Porselen, farklı müşteri kitlelerinin ihtiyaçlarına cevap veren ürünlerini ve ödüllü tasarımlarını ziyaretçilerle buluşturdu.

Gastronomi sektörünün önde gelen şefleri Kütahya Porselen standındaydı

“NG Mutfak Sanatları Akademisi” adı altında, gastronomi öğrencilerine çeşitli eğitimler veren Kütahya Porselen, fuarda da gastronomi sektörünün önde gelen şeflerini ağırladı. Fuarın birinci ve ikinci gününde Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ev sahipliğinde gerçekleşen özel yemekte Chef Rafet İnce imzalı enfes lezzetlerle Kütahya Porselen’in şık sunumları bir araya geldi. Chef Rafet İnce’nin hazırladığı Chef Table sunumların konuklarla buluştuğu davete Gamze Cizreli, Saffet Emre Tonguç, Yelda İpekli, Murat Kolbaşı, Merve Yıldırım, Murat Güloğlu, Berna Sağlam Naipoğlu, Serda Büyükkoyuncu ve Aslı Hünel de katıldı. Fuarın üçüncü ve dördüncü gününde ise ünlü şefler ağırlandı.

Sema Güral Sürmeli:

“Ürün tasarımında olduğu gibi yeni mağazacılık anlayışımızla da porselen sektörünün geleceğine yön vermeyi hedefliyoruz” Fuarda geniş bir stantla yer alan Kütahya Porselen’in Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, fuar değerlendirmesinde şu açıklamalarda bulundu: “Pandemi sektörlerin farklılaşmasına, tüketim alışkanlıklarının değişmesine neden oldu ve bu süreçte e-ticaret’te de hızlı bir büyüme yaşandı. Biz ulusal ve uluslararası tasarımcılarla iş birliği yaparak fark yaratan tasarımlarımızı sofralarla buluşturmaya pandemi döneminde de devam ettik. Bunun yanı sıra horeca da hızla yükselen bir trend. Ürün tasarımında olduğu gibi yeni mağazacılık anlayışımızla da porselen sektörünün geleceğine yön vermeyi hedefliyoruz. Hizmete açtığımız yeni showroomlarımızda sadece yeni nesil koleksiyonlarımızı tanıtmakla kalmıyor, özel deneyimler sunuyor ve gastronomi buluşmaları düzenliyoruz. Horeca sektörünün önde gelen şeflerini ağırlayarak gastronomi buluşmalarına ev sahipliği yapıyoruz. Bu yıl bu özel buluşmaları da fuara taşımak istedik. Hostech by TUSİD fuarı yatırımcılar için önemli bir buluşma noktası. Biz de burada hem yeni tasarımlarımızı ziyaretçilerle buluşturduk hem de Chef Rafet İnce’nin hazırladığı Chef Table sunumlarıyla konuklarımıza lezzetli bir deneyim yaşattık.”