Kütahya Porselen Sirha İstanbul’da

Kütahya Porselen, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen gastronomi sektörünün en büyük buluşması Sirha İstanbul’a yeni nesil koleksiyonlarıyla katıldı. Sirha İstanbul, Kütahya Porselen’in tedarikçi sponsorluğunu üstlendiği dünyanın en önemli şef yarışması Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yaptı.

Kütahya Porselen, özel teknolojiler kullanarak üretimini gerçekleştirdiği Nano serisi başta olmak üzere Aura, Moon ve Ocean koleksiyonları ile 1400 Mitterteich markasını C-52 numaralı standında ziyaretçisiyle buluşturdu.

İlhamını renklerin enerjisinden alan ve farklı formlarıyla sofralara yenilik getiren ‘‘Üstün Tasarım’’ ödüllü Aura ve Ayla koleksiyonu, Sirha İstanbul’da göz kamaştırdı. Kütahya Porselen’in, gastronomi profesyonelleri için özel olarak geliştirdiği koleksiyonları arasında bulunan, sofraları görsel bir şölene dönüştüren Moon ve Ocean fuarın en iddialı serileri arasında yer aldı. Reaktif sır uygulamasıyla üretilen ve her tabakta farklı bir doku sunan özel koleksiyonlar, modern ve inovatif görünümleriyle dikkat çekti.

Dünyaca ünlü Tasarımcı Defne Koz’un imzasını taşıyan ve  1400 Mitterteich markasına yeni ilave edilen Curva, kusursuz ve zarif tasarımı ile otellerden restoranlara kadar gastronomi alanındaki tüm profesyoneller için benzersiz ve prestijli bir seri olarak fuarda yerini aldı. Sadece yerli değil, yabancı konuklarını da Sirha İstanbul’da ağırlayan marka, dünyanın dört bir yanından gelen konuklarıyla yeni iş birliklerine imza attı.

Kütahya Porselen, dünya çapında en çok tercih edilen porselen markaları arasında bulunuyor. En önem verdiği konunun ‘‘sağlık’’ olması ve ürünlerinde, insan sağlığına zarar verebilecek kurşun-kadmiyum gibi maddelerin kesinlikle bulunmaması nedeniyle, en güvenilir markalar arasında yer alıyor.

KÜTAHYA PORSELEN İLE BOCUSE D’OR HEYECANI

Gastronomi sektörünün en prestijli fuarı olan Sirha İstanbul‘un 7. buluşması, Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yaptı. Kütahya Porselen’in tedarikçi sponsorluğunu yaptığı Bocuse d‘Or Türkiye’de, yarışmacılar özenle hazırladıkları lezzetleri Kütahya Porselen’in yeni nesil koleksiyonlarında sundular. İlk 3’e girmeye hak kazanan yarışmacılara Kütahya Porselen tarafından özel olarak hazırlanan ödülleri takdim edilirken, jüri üyelerine de plaketleri sunuldu.