Kütahya Porselen Design Turkey’de ve Plus X Award’da Ödüle Layık Görüldü.

Yeni nesil tasarımlarıyla ön plana çıkan Kütahya Porselen’in Ayla, Aura ve Galaxy koleksiyonları Design Turkey’de ve Plus X Award’da ödüle layık görüldü.

Fark yaratan tasarımlarıyla porselende sınırları aşan bir yaklaşım sergileyen Kütahya Porselen, geliştirdiği en yeni koleksiyonlarıyla ödüllerine yenilerini ekledi. Bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘‘Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’’nde, porselende mükemmelliği yeniden tasarladığı “Ayla” ve “Aura” koleksiyonları ile farklı kategorilerde yalnızca 8 tasarıma verilen “Üstün Tasarım” Ödülleri’nin ikisine layık görülerek büyük bir başarıya imza attı. Haliç Kongre Merkez’inde düzenlenen törende, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Üstün Tasarım Ödülleri’ni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin elinden aldı.

Plus X Award 2020’de Kütahya Porselen’e 6 Ödül Birden!

Kütahya Porselen, dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan Plus X Award’da; Aura, Ayla ve Galaxy koleksiyonları ile üç ‘‘Yüksek Kalite’’ ve üç ‘‘Tasarım’’ ödülüne layık görüldü. Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda markanın aday gösterildiği Plus X Award’da yenilik, tasarım, yüksek kalite, kullanım kolaylığı, işlevsellik, ergonomi ile ekoloji kriterlerine göre değerlendirme yapılıyor ve en yenilikçi markalar ödüllendiriliyor. Plus X Award’da üç farklı ürünüyle ‘‘Yüksek Kalite’’ ve ‘‘Tasarım’’ ödüllerini kazanan Kütahya Porselen, yeni nesil tasarım anlayışıyla üretim gerçekleştirerek porselende sınırları zorlamaya devam ediyor.