dergi-banner4

Yeni umutlar ve hedeflerle

NG dergisi olarak bizler kültür-sanat hayatımızdan yansıyanlar, sağlık ve kişisel gelişim içerikleri, tasarım hayatından en yeni haberlerle 2019 yılına ‘merhaba’ diyoruz. Her yeni yılda olduğu gibi bu yıl da büyük umutlar ve hedeflerle yola çıktık. NG ailesi olarak hem Türkiye çapındaki mağaza sayımızı artırdık hem de ulusal ve uluslararası fuarlarda yepyeni ödüllerle tasarım dünyası içerisindeki tüm yenilikçi çabalarımızın yansımalarını aldık.

İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası seramik fuarı Cersaie’de NG Kütahya Seramik yine fark yarattı. Özellikle UNESCO tarafından geçici dünya mirası kabul edilen Zeugma Antik Kenti’nin simgesi ‘Çingene Kızı’ mozaiğini 120×240 cm ebadındaki seramiğe taşıyan markamız, Cersaie’ye damgasını vurdu. Kütahya Porselen markamız ise inovatif ve fark yaratan koleksiyonlarıyla Züchex Fuarı’ndaydı. Doğal tasarım anlayışıyla üretilen Corendon, BonAmore, Nanokrem, Nanoceram, Nanopor, İkat, Elit ve Etnik serileri Züchex Fuarı’nın en ilgi çeken ürünleri arasında yer aldı.

NG Kütahya Seramik, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde birincilik ödülü alırken Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödülü ‘Sign of the City Awards’ta 2. kez ödüle layık görüldü.

Kütahya Porselen’in Nanopor Güz Yemek Takımı ve Tasarımcı Gamze Güven ile birlikte tasarladığı Starbucks Kahve Fincan Takımı ise yine 2018 yılının en özel etkinliklerinden biri olan Design Turkey’de İyi Tasarım Ödülleri’ne layık görüldü. 2018 yılının ödülleri bunlarla da sınırlı değildi.

Tıpkı 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da büyük ve etkin hedeflerle yolumuza devam edeceğiz. NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan Güral’ın da dediği gibi “Asıl yatırım yapılması gereken bu dönemdir. Hiçbirimiz durmayalım. Ayağımız yerde gözümüz yükseklerde yatırıma devam edelim.”

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral