dergi-banner5

Bizim için Zoru Başarmak Kolaydır.
İmkânsızı Başarmak Zaman İster!

Büyük NG Ailesi olarak; gücümüze güç katarak azimle çalışmaya devam ediyoruz. Öyle ki, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan Güral, çok sayıda delegenin desteği ile yeniden TÜGİK Genel Başkanlığına seçildi. Aynı zamanda Ukrayna’nın Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir Fahri Konsolosluğu görevine atandı. Tüm bu başarılı girişimlerin ve çalışmaların yanında NG Kütahya Seramik, dünyanın en önemli seramik fuarlarından biri olan Coverings’te ülkemizi gururla temsil ederek güçlü iş birliklerine imza attı.

“Yükselen Yıldızlar 2022” etkinliğinde Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanımız Sema Güral Sürmeli ise “Bizim için tasarım bir süreç değil, bir değer yaratma anlayışı” diye başlamıştı sözlerine. Aslında bu cümle Kütahya Porselen olarak önceliğimizin insan olduğunun bir kez daha altını çizer nitelikte. Küresel ölçekte sürdürülebilir ürün ve üretim yapmak her zamankinden çok daha önemli artık. Bu bilinçle hareket ederken inovatif tasarımlarımız, hem kendi içimizdeki büyük ekiple hem de uluslararası arenada ün yapmış tasarımcıların gücü sayesinde Red Dot gibi dünya çapında prestijli ödüllerle buluştu.

Diğer taraftan Antalya, Göynük’te “See, Feel, Love” (Tanı, Hisset, Sev) sloganıyla dünyanın pek çok ülkesinden ve Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerini ağırlayan NG Phaselis Bay Lifestyle Resort, sezona yeniliklerle ve sürprizlerle hazırlanıyor. Doğanın iyileştirici gücüyle, şehir hayatının yarattığı yorgunluk ve stresten arınmak isteyen konuklarımız, NG Sapanca ve NG Enjoy’da Orman Terapisi ile doğanın gücünü hissetmeye devam ediyor.

Değerli okurlarımız, hepimizin hem ülkemize hem de dünyaya karşı sorumlulukları çok büyük. Kadın ile erkeğin hayattaki mücadelesinin eşitliğine vurgu yapan ve sanatın hayat döngümüz üzerindeki gücünü gözler önüne seren bir de sergi haberimiz var: Sema Güral Sürmeli’nin bedensiz kadın ve erkek yüzlerinin formlarından oluşan “Maskesiz Yüzler” sergisi, ilk kez Gülsüm Güral Müzesi’nde sergileniyor. Sergi yıl boyunca farklı şehirlerde yer alan NG Kütahya Seramik showroomlarında, Kütahya Porselen mağazalarında ve NG otellerinde de sergilenecek.

Herkese sanatla beslenen güzel bir yaz diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral