dergi-banner5

Ödüller ve Buluşmalar

NG ailesi olarak biz, tüm gücümüzü çalışanlarımızdan alıyoruz. Onların huzur ve mutluluğu, başarımızın sırrı… Bunca yıllık emeklerimizin ödülünü de ilk olarak sizlerle paylaşmak istiyoruz: Kamuya karşı sorumluluğunu yerine getiren, çalışanlarını koruyan, vergisini ödeyen şirketler için düşünülen ‘Beyaz Bayrak’ ödülü bu yıl NG Kütahya Seramik’e verildi. Hem çok mutlu hem de gururluyuz.

Bizler sadece yakın çevremizdeki insanlara karşı değil tüm gezegene karşı sorumluluk duyuyoruz. Şirketlerimizde de bu sorumluğun bilinciyle çalışıyoruz. NG Sapanca ve NG Enjoy, çevreyi korumak, doğal ve sosyal çevre arasındaki bağlantıyı geliştirmek, yerel halkı desteklemek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak konularındaki sürdürülebilirlik yaklaşımıyla uluslararası düzeyde kabul gördü. Belirlenen kriterleri sağlayarak Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını alan NG Sapanca ve NG Enjoy, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak, enerji verimliliğini sağlamak, karbon salınımını azaltmak, suyu tasarruflu kullanmak, atıkları ve israfı önlemek hedefini benimsiyor.

Kalite odaklı hizmet anlayışı ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma konularındaki özenli çalışmalarıyla konuklarını ağırlayan NG Hotels, NG Phaselis Bay Lifestyle Resort, NG Sapanca ve NG Enjoy’un ardından NG Afyon da Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını aldı.

Trend belirleyen tasarımlarıyla şık ve fonksiyonel koleksiyonlara imzasını atan Kütahya Porselen, “Let’s Shape The Future Together” sloganıyla katıldığı önemli uluslararası fuarlarda da katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Küresel ticaretten aldığı payı her geçen gün artıran Kütahya Porselen, 20-23 Mayıs tarihlerinde Chicago’da gerçekleşen National Restaurant Association Show 2023’te ve 23-25 Mayıs tarihlerinde Dubai’de düzenlenen The Hotel Show Dubai 2023’te yerini alarak en yeni koleksiyonlarını Horeca sektörü ile buluşturdu.

Porselen grubumuzun yanı sıra seramik sektöründe de iddialı buluşmalar yaşandı.

NG Kütahya Seramik, Orlando’da bu yıl 33. kez düzenlenen Amerika’nın en büyük seramik fuarlarından Coverings 2023’te yeni nesil koleksiyonlarıyla yerini aldı. Fuarda dünya seramik sektörünün devleri arasında Türkiye’yi temsil eden şirket, Ar-Ge, tasarım ve üretim gücünün yansıması olan 2023 koleksiyonu, DDG teknolojisi ve inovatif ebatlarını sergiledi.

Ulusal ve uluslararası arenada ödüller ve buluşmalarla geçen çok yoğun bir zaman dilimini daha geride bıraktık. Çalışanlarımızla birlikte bu büyük NG ailesi, ülkemiz için geleceğe umutla bakarak üretmeye devam ediyor. Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması sonuçları belli oldu. 26 bölge ve 72 ilde, yaklaşık 15 bin kişi ile gerçekleştirilen araştırma sonuçları doğrultusunda, tasarımlarıyla ve sürdürülebilir iş modeli ile dikkat çeken Kütahya Porselen ile NG Kütahya Seramik, ödüllerine yenilerini ekledi. Kütahya Porselen’le üçüncü kez, NG Kütahya Seramik’le dördüncü kez Türkiye’nin En İtibarlı Marka Ödülü’ne layık görülmenin haklı gururunu yaşadık.

Nice güzel günlere ve başarılara…

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral