dergi-banner5

Marka yolculuğumuz en büyük gücümüz!

Bizim hikâyemiz tam 50 yıl önce başladı. Bugün Türkiye sınırlarını aşan markamız, 5 fabrikasında milyonlarca parça üretim gerçekleştiriyor ve 5 kıtada 72 ülkeye ihracat yapıyor. Tüm bunlar zorlu bir çalışma süreci ve hiç bitmeyen ülke sevdasıyla gerçekleşti. Temelleri çok eskiye dayanan Kütahya Porselen, gerçek bir Anadolu sevdalısı. Çünkü tüm gücünü Anadolu insanının o zengin kalbinden ve çalışkanlığından alıyor. Markamız, Cumhuriyet döneminde Atatürk’ün Fransız bilim adamlarına yaptırdığı araştırmalar sonucunda porselen yatırımı için en uygun il olarak Kütahya’yı belirlemesinin ardından bu şehirde ve civarındaki tüm yerleşim alanlarında yeşeren umudun kök salmış hali oldu. İşte elinizde tuttuğunuz bu dergi, 50 yıllık marka hikâyemizi ve tasarım gücümüzün arkasındaki isimleri, hayat felsefemiz ve yaşam umudumuzu simgeleyen röportajları ile yepyeni bir yılın habercisi olan bir NG sayısı oldu.

2020 yılının sonlarına yaklaşırken NG Kütahya Seramik markamız, bizleri yine gururlandırdı. Büyük bir başarıya imza atarak Türkiye’nin ve Sektörünün Elmas Markası seçildi. Dünyanın en büyük seramik üreticilerinden İtalya ve İspanya’ya Türk ürünlerini ihraç eden, seramiğin doğduğu topraklar olan Çin pazarında aktif bir konumda yer alan global markamız, Türkiye ekonomisine sosyal ve ekonomik değerler sunmak bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor.

En büyük atılımlarını kriz dönemlerinde yapan NG ailesi yine ödüller ve açılışlarla yoluna devam ediyor. Sapanca ve Afyon’da yer alan otelleriyle turizm sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı kazandıran NG Hotels, pandemiye rağmen yeni yatırım planlarını hızlandırdı. Sapanca’daki 2’inci otel yatırımı olan NG Sapanca Enjoy ile Sapanca’ya lüksün ve konforun sınırlarını aşan yeni bir otel daha kazandırdı. Markamızın kurucusu Nafi Güral’ın her zaman hatırlattığı gibi, umut ve çalışma heyecanıyla yolumuza devam ediyoruz ve daha nice 50. yılları birlikte kutlamayı umut ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral