dergi-banner5

Yaptıklarımızla Sınırları Aşıyoruz!

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın NG Phaselis Bay’in açılışında yaptığı konuşma, binlerce çalışanıyla birlikte tüm NG ailesinin hikâyesini çok güzel özetliyor: ‘‘Asla vazgeçmeyen bir babanın evlatları olarak; en gelişmiş ekonomilerin bile yıprandığı bu pandemi döneminde, 2 otel, 1 seramik fabrikası ve 1 porselen fabrikasını Türkiye ekonomisine kazandırdık. Türkiye ekonomisinin geleceğine inanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun, bu coğrafyada yatırım yapmaya, ilklere ve yeniliklere imza atmaya devam edeceğiz.’’ Markamızın çalışma azmini ve yol haritasını işte bu felsefe ışığında çiziyoruz. Dolayısıyla da bu sayımızda sizlerle, tüm şirketlerimizde yepyeni adımların atıldığı bir dönemin yansımalarını paylaşacağız:

NG Hotels’in, Antalya Kemer Göynük’te hayata geçirdiği 4’üncü oteli NG Phaselis Bay’in resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Sapanca ve Afyon’da yer alan otelleriyle turizm sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı getiren NG Hotels, Türkiye’ye konforun ve lüksün sınırlarını aşan yeni bir otel daha kazandırdı.

Kütahya Porselen, Skallop koleksiyonunu tasarım alanının en büyük yıldızlarından biri olan Karim Rashid iş birliği ile hayata geçirdi. Yenilikçi ve dünya markası olma gücünü bir kez daha tescilleyen Kütahya Porselen ulusal ve uluslararası tasarımcılarla iş birliği yaparak fark yaratan tasarımlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Tüm bu önemli yenilikleri sergilerken de Türkiye ve dünyadaki fuarlar, özel sunumlar ve etkinliklerle inovasyon ve tasarımda ulaştığı son noktayı en güzel şekilde paylaştı.

NG Kütahya Seramik de, üstün üretim teknolojisi, yeni nesil tasarımlarına eklediği yeni ebatlarıyla İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası seramik fuarı Cersaie’de ve ülkemizin en önemli fuarlarından biri olan UNICERA’da yerini aldı. Ürün gamına eklediği yeni ebatları, 3 boyutlu derinliğe sahip dekor panoları, mermer ve taş dokulu tasarımlarına kattığı yorumları ile fuarların yıldız markası oldu.
Ama tüm bu açılışlar, etkinlikler ve fuarlar arasında belki de yeni neslin arkasında olduğunu ve yenilikçi bakışın ancak genç ve dinamik bir nesille sağlanabileceğini savunan NG Ailesi, bir geleneğin de öncüsü oldu.

Yıllardır sanatla iç içe geçmiş bir çalışma kültürünü benimseyen NG Kütahya Seramik, gençleri tasarımları ile ön plana çıkararak gerekli motivasyonu sağlamak ve sürdürülen sanatsal-mimari faaliyetleri desteklemek hedefiyle “Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışması”nın ilkini düzenledi. NG Kütahya Seramik, yarışma ile iç mimarlık öğrencilerinin hayal ettikleri mimari dokunuşlara ulaşarak tasarımda sınırları aşan bir yaklaşım kazanmalarına olanak sağladı.

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral