dergi-banner4

Bizim başarımız Türkiye’nin başarısı

Yine bahara göz kırpıyoruz… Sizler yenilenmenin, doğanın mucizelerini görmenin en güzel dönemlerinden biri olan bahar hazırlıkları içerisindeyken, biz gelecek yılın koleksiyonlarını hazırlamanın hummalı koşturmasını yaşıyoruz. Zamanın yetmediği, her anımızı yenilikçi adımlar atmak için planladığımız bu süreçte ortaya çıkan ürünlerin başarısı yorgunluğumuzu alt ediyor. Bu başarının bizler için en büyük göstergesi ise sizlerin beğenileri.

İki büyük fuarı arkamızda bıraktık. Ülkemizi dünyada temsil eden milli porselen markası Kütahya Porselen, 9-13 Şubat tarihlerinde inovatif ve fark yaratan koleksiyonları ile Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Ambiente Fuarı’ndaydı. Bu yıl ki fuar mottosunu ‘’akıllı yenilik, doğal tasarım’’ olarak belirleyen Kütahya Porselen’in Bonamore ve Nanokrem serileri, Ambiente Fuarı’nın en ilgi çeken ürünleri arasında yer aldı.

NG Kütahya Seramik’in 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında aldığı kararla hayata geçirdiği 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası’nın resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Benzersiz koleksiyonlarıyla seramik sektörüne yön veren NG Kütahya Seramik ise farklı ebat ve desenlerdeki yenilikçi tasarımları ile UNICERA Fuarı’nda göz doldurdu. Türkiye’de ilk kez NG Kütahya Seramik fabrikalarında üretilen 80×180 cm ve 80×240 cm ebatlarının yanı sıra 60×160 cm, 120×120 cm, 30×240 cm gibi inovatif ebatlardaki koleksiyonlarla mimarlara, iç mimarlara ve tasarımcılara özgür mekân tasarımları yaratma imkânı sunuyoruz.

Tüm bu yeni buluşmalarla birlikte gurur duyduğumuz en önemli adımlarımızdan biri ise tüm dünyaya ‘Made in Turkey’ imzasını atacak olan dev bir yatırıma imza atıyor olmamız. NG Kütahya Seramik’in 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında aldığı kararla hayata geçirdiği 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası’nın resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Bu büyük adım NG ailesi çatısı altında bulunan herkesin gururu oldu.

Sevgi ve saygılarımla
Gülden GÜRAL
Gülden Güral