Kütahya Porselen, 22. Uluslararası Otel Ekipmanları Fuarı’ndaydı

PORSELEN sektörünün yaşayan en köklü uruluşlarından olan Kütahya Porselen, usta ellerin tasarladığı özel ürünlerini 2-5 Kasım tarihleri arasında CNR Expo Center’da gerçekleşen Hostec By Tusid fuarında sektörün profesyonelleri ile buluşturdu.

Ulusal ve uluslararası alanda katıldığı pek çok fuarda beğeni toplayan Kütahya Porselen, ‘22. Uluslararası Otel Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda da ilgi odağı oldu. Fuar için özel olarak tasarlanan yeni formlar, dünya mutfakları için hazırlanan dekorlu ürünler öne çıkan ürünler arasında yer aldı.

CORENDON ESTETİĞİ

Teknik olarak alümüna porselen olarak adlandırdığımız çarpma parçacık kopma dayanımı yüksek ‘Corendon’ Atlantis serisi ürünler özellikle Ho-Re-Ca kanalındaki müşterilerin beklentilerini karşılamaktadır. Bünyesinde kullanılan alümüna sayesinde güçlendirilen teknik özelliklerinin yanı sıra özel olarak geliştirilen sır ile kaplanan ürünün yüzeyi metal izlerine karşı güçlü bir performans sergilemektedir. Reaktif sır ve craft uygulamalar ile dekore edilen ürünler birbirinden farklı etki yaratarak canlı ve hareketli bir zenginlik arayanların ilgi odağındaydı.

BONE PORSELEN

Kütahya Porselen’in yüksek kalite anlayışı ve inovatif bakış açısı ile sektörde yine bir ilke imza atarak ürettiği Bone Porselenler de fuarda görücüye çıktı. Bone Porselen teknolojik üstünlük ve hassasiyet gerektiren çalışma şartları nedeniyle diğer geleneksel sofra eşyası ürün gruplarına kıyasla üretimi zor bir üründür. En önemli özelliği şeffaflığı sebebiyle çok temiz ve kaliteli hammadde ile üretilmektedir. Tüm bu süreçlerin zorluğu, Ar-Ge gücü, üretiminde ciddi bir tecrübe ve teknolojik üstünlük gerektiren Bone Porselen; gerek geleneksel ürün gruplarından farklılığı gerekse ilk yerli üretim olması sebebi ile Kütahya Porselen standının en dikkat çeken ürün grupları arasındaydı.

EN ÖZEL DESENLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Otellerden restoranlara kadar gastronomi alanındaki tüm profesyoneller için benzersiz ve prestijli yeni otel serileri de fuarda yerini aldı. Fuarda Mitterteich koleksiyonunun ikat ve etnik desenleri de görücüye çıktı. Modern dünyanın gizemli deseni ile sofraları süsleyen yeni seriler, canlı renklerin bir arada kullanımı, kendi içindeki dengeli uyumu ve sıradışı kültürlere ait yansımalarıyla göz kamaştırdı.

ÖDÜLLÜ KOLEKSİYONLAR

Dünyaca ünlü tasarımcı Defne Koz’un Kütahya Porselen için tasarladığı Mitterteich 1400 koleksiyonları da fuarda sergilendi. Amerikan Endüstriyel Tasarımcılar Organizasyonu tarafından düzenlenen IDEA tasarım yarışmasında Bronz Ödülü ve Alman
Red Dot Tasarım Ödülleri’ni kazanan Mitterteich 1400 koleksiyonu, fuarın en iddialı ürünleri arasında yerini aldı. Ev, otel ve restoran grupları için özel tasarımları barındıran koleksiyon; yumuşak hatları, onlarca farklı ürün çeşitliliği ile gastronomi alanındaki tüm profesyonellerin ve farklı sunumlar arayanların tercihi oldu. Kütahya Porselen standında dünyaca ünlü Türk Şef Rafet İnce’nin öncülüğünde etkinlikler düzenlendi. Etkinliklere Kütahya Porselen Yönetim Kurulu’nun yanı sıra; gurme, köşe yazarları, bloggerlar, ünlü şefler ve iş ortakları katıldı. 4 gün süren programda, özel sunumlar ve yemek tadım etkinlikleri düzenlendi.